Hakkımızda

TELEBALIK KİMDİR, NEREDEN GELMİŞTİR?

1981 senesinde üniversite mezunu 6 genç arkadaş İzmir Karşıyaka'da taze ve canlı deniz ürünlerinin perakende satışı ile sektörde hizmete başlamıştık. Kurduğumuz market tarzı balıkhanede, o zamanlar Türkiye'de daha balık çiftlikleri dahi yokken çok zor şartlarda marketimizin içerisinde kurduğumuz deniz suyu havuzu içinde dalyanlardan canlı ve günlük getirdiğimiz balıkların (çipura, lidaki, levrek, dil, kefal vs. gibi) satışı ile İzmir'lilerin çok ilgisini çekmiştik. Marketimiz temizliği ve hijyeni dolayısı ile bizden sonraki birçok kuruluşa örnek olmuştu.

Zaman içerisinde perakende deniz ürünleri pazarlanmasından ayrılarak sektörde taze ve dondurulmuş her türlü deniz ürünlerinin işlenmesi, şoklanması, paketlenmesi, gerek Türkiye'nin dört bir yanındaki otel, restaurant ve tatil köylerinin deniz ürünleri ihtiyacının karşılanması, gerekse yurt dışına ihracat ile sektörde haklı bir yer edindik.

Aramızdan ayrılanlar, vefat edip anılarını bırakanlar oldu. Ancak biz gönlümüzdeki mesleğe olan inanç, sevgi ve bağlılıkla halâ bir hobi gibi günümüzün teknolojik yenilikleri sayesinde telebalık sanal marketimizle hizmetinizdeyiz. 

Bu sanal ama 7/24 canlı marketi, tüketicinin ancak kaliteli restaurantlarda veya pahalı balık marketlerinde bulabileceği deniz ürünlerine hesaplı ve kolayca ulaşabilmesi, değişik damak tatlarına varabilmesi amacı ile kurduk. Ürünlerimiz yerli ve ithal deniz ürünlerinden oluşmaktadır. Yenmeye hazır deniz ürünlerimiz yerli ot ve baharatlar ile hazırlanmakta olup hiçbir katkı veya koruyucu kimyasallar içermez. Sizden kolayca tarifine uygun hazırlamanız, afiyetle yemeniz ve keyfine varmanız beklenir. Sitemizde dolaşıp  iletişime geçtiğinizde fiyatlarımızın  hiç de pahalı olmadığına şahit olacaksınız.

Örneğin soslayıp yumuşattığımız kalamarlar genellikle Ege denizinden olup paketlerimiz kişi başı restaurant  porsiyonlarından daha fazla gramajda ve ucuzdur. Izgaralık kalamarlar da önce soslanıp yumuşatılmış sonra iç malzemeleri ilave edilerek paketlenip şoklanmıştır. Balık kokoreçimiz mürekkep balığının özel bir yöntemle pişirilip, zırhla ince kıyılması ile paketlenmiştir. Çok özel bir tat olarak baharatı ile birlikte sizlere sunulmaktadır. Birçok ayıklanması incelik ve ustalık isteyen balıkların şişlik ve filetoları en hijyenik ve en hesaplı şekilde sizlere ulaştırılmaktadır. Kullandığımız birçok yerli deniz mahsulleri yılların tecrübesi ile direk müstahsillerden canlı canlı temin edilmekte ve hijyen koşullarına azami dikkat edilerek hazırlanmaktadır. İthal ürünler ise her türlü sağlık sertifikaları mevcut, işinde ciddi firmalardan soğuk zincir bozulmadan temin edilip sizlere ulaştırılır. (Bakınız Kargo sayfası)

Dilediğiniz farklı ürünlere de ulaşmak isterseniz bize mesaj yazmanız yeterli olacaktır.

Mesajınız için aşağıdaki linki kullanabilir veya ana sayfada "İletişim" i tıklayarak yazabilirsiniz.

http://www.telebalik.com/index.php?route=information/contact